Limokid

Nadväzuje na zinové aktivity Romana Láriša, ktorý pretým vydával ziny Brotherhood a NFJ – Nobody Fucks Jesus. Limokid vznikal od roku 2001 v Bratislave, ale potom ako sa Roman odsťahoval do Londýna, tak aj zine samozrejme už vzniká tam. „Názov Limo ako limonáda, taký odkaz na Slovensko – anglické slovo kid je klasické označenie hardcore nadšenca.“ Vysvetlil nám vznik názvu časáku Roman. Oproti jeho predchádzajúcim výtvorom, tento zine sa posúval viac do umeleckej sféry, ale stále pláva aj vo vodách hardcore subkultúry. Bol viac emočnejší a osobnejší. Autor experimentoval s formátom a dizajnom, v čom ho ovplyvnil kamarát z Rakúska Thomas Reitmayer. Zine teda vychádzal v rôznych formátoch, od horizontálnej A4 po klasickú A5 či pyramídový formát. Prvé číslo vyšlo v apríly 2001 a bola k nemu priložená aj CD kompilačka slovenských aj zahraničných kapiel.

V roku 2002 vyšla druhá CD kompilácia slovenských a zahraničných kapiel pod tajným Limokid menom „To die for rock n roll“ ako vedľajší produkt Limokid zinu, ktorý vyšiel vo formáte A5 s rozhovormi a informáciami o kapelách publikovaných na nosiči. Časopis vychádza sporadicky dodnes, v rozličných formátoch raz za dva až tri roky, v náklade cca 50 kusov. Posledné číslo vyšlo v októbri 2019.

V roku 2005 Ján Klouček zo Samuel records z Čiech vydal prvé číslo svojho zinu Kill your dreams, kde Roman Láriš prispieva grafikou a článkami. V roku 2007 vyšlo druhé číslo, v ktorom došlo k spojeniu zinov Kill your dreams a Limokid, pod názvom How can Limokid Kill your dreams?, ktorý už má poradové číslo 2.

Pozri tiež rozhovor s Romanom Lárišom.

RL, MM 5/20202

 

 

NázevRok vydáníČísloPočet stranCenaTitulní stránkaDostupné online