How can Limokid Kill your dreams?

Ide o jeden z najzaujímavejších HC punkových zinov na našej scéne od polovice nultých rokov. Prvé číslo zinu vyšlo pod názvom Kill your dreams v roku 2005 a druhé číslo už vzniklo spojením s časákom Limokid, následkom čoho došlo aj k zmene názvu na How can Limokid Kill your dreams?, Či už z hľadiska grafického spracovania, alebo obsahu. Vychádza vo formáte A5 ale väzba je na kratšej strane. Tento formát dáva viac priestoru pre nápadité dizajnové hrátky. Časopis, ktorý má náklad okolo 300 až 500 kusov na recyklovanom papiery, má pod palcom Honza Klouček zo Samuel Records, pričom dvojčlenná redakcia s Romanom Lárišom sa v roku 2013 rozrástla o tretieho člena, Honzu Štelcíka z českej kapely, Cirguz. Časopis je na tomto základe aj rozdelený na časť Honzovú – Honzovú a čast Romana Láriša. Písaný je v čestine a slovenčine.

Roman Láriš o hodnotách ktoré vníma dôležité aj v rámci vydávania tohto zinu napísal: „Robíme to len pre seba a tých pár ľudí čo to číta a sharuje naše názory a myšlienkové pochody. Sme proti rasizmu, homofóbii, sme proti náckom a všetkým tým, čo chcú diskriminovať iných na základe ich farby pleti, náboženstva či sexuality. Sme proti vojne, máme radi vege jedlo a chceme, aby naše deti vyrastali v normálnej zodpovednej spoločnosti. Ja sa považujem hlavne za demokrata a chcem aby bol tento svet lepším miestom na žitie, kde sa ľudia rešpektujú a rešpektujú svoje odlišnosti. Nechceme toho veľa, ale ako vieme, tej nenávisti v spoločnosti sa darí a my máme ten náš ostrov šťastia, ktorý sa snažíme ubrániť.“

Časopis vychádza sporadicky podľa chuti autorov tvoriť. Od roku 2005 do roku 2016 vyšlo sedem čísiel a na ďalších sa pomaličky pracuje.

Pozri tiež rozhovor s Romanom Lárišom.

RL, MM 5/2020

NázevRok vydáníČísloPočet stranCenaTitulní stránkaDostupné online