Revenge of the Nerds

Zin Revenge Of The Nerds vzniknul v partě kapel Lakmé/Dakhma/Remek, kde hráli oba jeho hlavní autoři Marek a Šaman. Název si vypůjčil ze skladby od kapely Takaru a pod stejným titulem (případně pod jeho českou varicací „Pomsta šprtů“¨) ta samá parta organizovala přibližně 10 let hc/punk koncerty v Praze.

Vyšla celkem 4 čísla, vždy s odstupem několika let, a vždy v nich byla kombinace hudebních článků (rozhovory, přehledy), reportů ze zahraničních turné vlastních kapel (Dakhma, Remek, Gattaca) a nehudebního obsahu zaměřeného na duševní zdraví, filozofii nebo politická témata. Za obsahem byla především snaha jít trochu hlouběji, nad rámec klasických otázek nebo popisných článků a spíš trochu podkopával klasická klišé spojená s hc/punk scénou. Zin také nebyl žánrově jasně vymezený a víceméně odrážel širší záběr obou hlavních autorů.

Vizuálně se zin držel A5 formátu a ctil cut&paste estetiku, přestože byl až na poslední číslo sázen v PC. Tisk byl vždy černobílý s pevnější obálkou. Náklad osciloval mezi 150-300 ks, přesně už to zpětně nejde dohledat, protože se dělaly průběžně dotisky. Před Revenge Of The Nerds se autoři podíleli na zinech Call 4 Justice a Move Your Ass / Firestorm. Marek později rozjel vlastní zin Kolyma Tales.

Šaman 1/2021

NázevRok vydáníČísloPočet stranCenaTitulní stránka
Revenge of the Nerds20133
Revenge of the Nerds20122