Terminator

Jak ses dostal k rockové a k metalové hudbě?

Kolem roku 1982 nebo 1983 to byly první nahrávky Kiss a AC/DC a jim podobných. Táta nám nosil černobílé fotky Kissáků a následně nám je babka pálila v kamnech že „to sů satanisti“, ale my jsme se nedali a odoláváme doposud …..

 

Jak ses v osmdesátých letech dozvídal o domácích kapelách a koncertech?

Asi šestnácti let jsem už mlátil do bubnů a chtěl jsem být tak dobrý, jak ten šílený bicmen AC/DC. Poté přišla Metallica s Kill´em All, a to byl konec světa, začala pro nás éra thrashe, takže jsem musel za těma bicíma trochu přitlačit na pilu…

Od té chvíle jsme už měli Terminator a dělali jsme vlastní muziku, a jelikož jsme tehdy byli mezi prvníma kapelami, dozvědět se o podobně smýšlejících jedincích nebyl zas takový problém, samozřejmě skrz fanziny, kazety, koncerty.

 

Kdy a jak si objevil svět fanzinů a věstníků kapel?

Tyhle první metalové party jako Debustrol, Krabator, Kryptor, Root nebo Insania už měly své letáčky, fanziny, každý měl velkou fanouškovskou základnu. Furt jsme spolu někde hrávali, propagaci nám tehdy dělal Zbyněk Kostelka alias Kostis, a rozhodně jsme měli nejlepší fanzíny široko daleko. (smích) Kolem roku 1987 to začínalo, v devětaosmdesátém už to jelo naplno, samé ostnaté dráty, lebky, radioaktivní znaky, zkrátka Thrash Toxic Thrash.

 

Kdy jste se s Terminatorem rozhodli začít podobný bulletin vydávat také?

Jestli ses tehdy chtěl dostat mezi lidi, musel si žhavit tiskárnu a trávit na poště hromadu času s následným rozesíláním fanzinů a kazet s demáči po celé republice. A samozřejmě po reoluvi se ohánět i na koncertech.

 

K čemu a priori sloužil?

K tomu, k čemu dneska internet. Akorát dnes je to bez jakékoli námahy, a bohužel často i bez invence, a je to znát. Miliony kapel, lidi totálně zasycení vším, všechno až pod nos, žádná rebelie…

 

Jak bylo možné se k časopisu dostat? Jak jste jej propagovali, do jaké míry platí dnešní rčení, že „tehdy“ stačilo mít otištěnou adresu ve věstnících jiných kapel a věci se daly do pohybu samy?

Bylo to podstatně jednoduší v tom smyslu, že nás tady byla opravdu hrstka, takže fanoušci byli totálně hladoví po čemkoli metalovém, rychlém, ať už to byl thrash nebo black.

 

Jak jste ho množili/tiskli?

Někde někdo ve fabrice měl známého, kde byla kopírka, a už to potajnačky jelo.

 

Jak jste vymýšleli obsah?

Ve fanzinu byly vždycky samozřejmě hlavně novinky: co, kdy, kde, nové skladby, koncerty, nahrávky. Zbytek obsahu byl ze života kapely, takže každý přispěl s trochou do mlýna, a fanzin byl plný, v čemž hodně pomáhal Kostis, ten nás vždy dokopal… Byla to skvělá doba a jsme rádi, že jsme zažili naši malou hippie revoluci, kdy v muzice byl hlad a rebelie, Punk, super to bylo, dávno tomu…. Ale svět se točí dál…

 

Terminator - popis doplníme později
NázevRok vydáníČísloPočet stranCenaTitulní stránka
Terminator19891
Terminator1990leden
Terminator1990duben